Zbliża się czas podsumowań

Projekt „Ochrona ex situ żubra Bison bonasus w Polsce” powoli dobiega końca. Podpisano aneks do umowy o dofinansowanie projektu, który wydłuża czas jego realizacji o 3 miesiące, czyli do końca marca. Pozwoli to na zakończenie wszystkich zaplanowanych działań m.in. na przeprowadzenie transportów żubrów ze stad w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie i Rezerwatu „Żubrowisko” w Jankowicach do stada w województwie zachodniopomorskim.

Jak informują beneficjenci wszystkie pozostałe zadania przewidziane w projekcie zostały już wykonane i obecnie wszędzie trwa rozliczanie wydatków za ubiegły roku czy uzupełnianie dokumentacji. Do ostatnich przedsięwzięć należało przygotowanie tablic informacyjnych w OKL w Gołuchowie i wydanie książeczki edukacyjnej o żubrach dla dzieci przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, co zostało zrobione jeszcze w końcu minionego roku.

Tablice w Gołuchowie, których jest łącznie 7 sztuk, zostały ustawione przed zagrodą pokazową. Mówią o występowaniu i ochronie żubrów, o ich biologii i wymaganiach.

Opublikowana przez SGGW książeczka-zeszyt z licznymi atrakcyjnymi ćwiczeniami i zadaniami dotyczącymi żubrów przeznaczona jest dla dzieci w różnym wieku, bo każde znajdzie tu interesujące i dostosowane do jego wiedzy informacje przedstawione w różnorodny sposób.

We współpracy z partnerami projektu przygotowano również folder podsumowujący całość projektu. Obie publikacje będą rozdawane zainteresowanym w ośrodkach wszystkich partnerów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.